Skip to main content
пр. Перемоги, 53 м. Харків, 61174 +38(057) 725-11-40, +38(057) 725-11-41

ДЕТАЛЬНО ПРО ВАКЦИНАЦІЮ. ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНИЙ НАГЛЯД МЕДИКІВ ПІСЛЯ ЩОЙНО ПРОВЕДЕНОГО ЩЕПЛЕННЯ

Умовою проведення будь-якої вакцинації, включаючи й вакцинацію від COVID-19, є вимога до людини, яка отримала щеплення, залишатися під наглядом медичних працівників впродовж 30 хвилин.

Це пов’язано з тим, що саме цей відрізок часу може бути критичним і потребувати кваліфікованого надання невідкладної медичної допомоги при анафілаксії або іншій несприятливій події після імунізації.

Після ін’єкції стан пацієнта може дещо змінитися. До прикладу, можлива поява незначного запаморочення, підвищення температури тіла, болю у місці ін’єкції, інколи відчуття металічного присмаку тощо. Про все це слід попередити лікаря кабінету щеплення і отримати пояснення, які він надасть у кожному конкретному випадку.

Не слід нехтувати можливістю перебування під медичним наглядом і відразу залишати медичний заклад. У КНП «Міська поліклініка №8» ХМР обладнано кімнату для відпочинку пацієнтів, яким проведено вакцинацію. Кожен може скористатися можливістю провести тут певний час, спостерігаючи за своїм самопочуттям.

Слід мати на увазі, що в перші дні після введення вакцини на місці щеплення може з’явитися набряк, відчуватися біль. До загальних реакцій при проведенні вакцинації відносяться гарячка, озноб, головний біль, втомлюваність. Це є нормальні реакції, які не повинні викликати занепокоєння, вони минають за кілька днів.

Для полегшення місцевих симптомів можна легко розминати руку, в яку зроблено ін’єкцію, рекомендовано пити багато рідини.

Якщо дискомфорт не проходить, а загальний стан викликає занепокоєння, слід звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію на надання первинної медичної допомоги.

Фахівці ВООЗ наголошують: переваги вакцини у боротьбі зі все ще широко розповсюдженою загрозою хвороби COVID-19 перевищують ризик побічних ефектів.

Юлія ШИБІЦЬКА, лікар загальної практики – сімейної медицини КНП «Міська поліклініка №8» ХМР, регіональний тренер з організації проведення щеплень від COVID-19

На знімку: кімната відпочинку у кабінеті щеплення поліклініки №8.
Фото Олени КЛИМЕНКО


  • інформатор, реєстратори +38 (057) 725-11-40, 
    +38 (057) 725-11-41

  • приймальня директора +38 (057) 725-11-51

  • поліклініка №8 у соцмережах

  • © 2016- КНП «Міська поліклініка №8»  ХМР

  • пр. Перемоги, 53, м. Харків, 61174, Україна

При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання обов’язкове

Запись на прием
222